ابتدا دستگاه فارسی بر را روی یک سطح صاف قرار دهید و مطمئن شوید که در جای محکم قرار گرفته است.استفاده از اره فارسی بر خانگیاطراف تیغه و سطح را از گرد و خاک احتمالی تمیز کنید.

از سالم بودن تیغه و تجهیزات دستگاه مانند حفاظ تیغه اطمینان پیدا کنید.اموزش استفاده از اره فارسی بر خانگی حالا قطعه را اندازه گیری کنید.هنگام اندازه گیری قطعه به اندازه تیغه توجه کنید.

قطعه را بر اساس اندازه مورد نظر علامت گذاری کنید.برای کار با فارسی بر،قطعه ای که می خواهید برش بزنید را با دست راست نگه دارید.اموزش استفاده از اره فارسی بر خانگیقطعه را طوری نگه دارید که بدن شما در مسیر برش قرار نگیرد.سپس بازوی اره را برای برش به وسیله دسته آن به سمت پایین حرکت دهید و با کلید مربوطه دستگاه را روشن کنید.حالا اجازه دهید که تیغه کار
برش را انجام دهد.بعد از اتمام برش بازویی را به سمت بالا حرکت دهید.

به این نکته توجه کنید که تیغه را در حین برش به سمت بالا نبرید چرا که می تواند به شما آسیب برساند.تیغه را روی لبه بیرونی کار پایین بیاورید چون اگر روی علامت، برش بزنید احتمالا قطعه کار شما کوتاه تر می شود.
می توانید برش را به این شکل انجام دهید: استفاده از اره فارسی بر خانگی :اول قطعه را کمی بلند تر ببرید سپس در یک برش دیگر لبه قطعه را اصلاح کنید.
اگر می خواهید برش زاویه دار انجام دهید،زاویه دلخواه را تنظیم کنید.می توانید از گونیای دستگاه استفاده کنید.

هیچ گاه به دستگاه فشار اضافی وارد نکنید و اجازه دهید دستگاه به آرامی برش را انجام دهد.
برای طول عمر بیش تر فارسی بر، با دستگاه باد و فشار مناسب آن را تمیز نمایید تا گرد و خاک حاصل از کار از بین برود.

اموزش استفاده از اره فارسی بر خانگیاره فارسی بر برای ایجاد برش‌های متقاطع و اریب دقیق روی چوب استفاده می‌شود. از این نوع اره رومیزی برای ایجاد اتصالات محکم، تخته‌های پایه و ساخت وسایل ترکیبی مثل در و پنجره استفاده می‌شود.

کسانی که تجربه کار با اره فارسی بر را ندارند، معمولا از صدای زیاد اره در سرعت‌های بالا تعجب می‌کنند.

قبل از شروع برش صبر کنید تا اره به سرعت دلخواه‌تان برسد و سپس برش را با حرکت آرام و پیوسته آغاز کنید. برای پایان برش همین طور که اره را سر جایش نگه داشته‌اید، صبر کنید تا تیغ اره کاملا متوقف بشود و سپس اره را از روی چوب بردارید. همواره باید اتصال محکمی به چوب داشته باشید و فاصله مناسب با اره را حفظ کنید. فاصله پیشنهادی معمولا ۶ اینچ است (در حالی که تیغ اره در حال حرکت باشد).

در کنار موارد بالا،اموزش استفاده از اره فارسی بر خانگی نکات زیر را هم در حین کار با اره فارسی بر در نظر داشته باشید.

  1. تیغ اره را با خط برش تراز کنید. برش را کمی عقب‌تر از خط انجام بدهید تا یک حاشیه اضافی برای سنباده‌کاری داشته باشید. اتصال را تست کنید، زاویه تیغ اره را تنظیم کنید و چوب را ببرید تا اتصال دلخواه‌تان ایجاد بشود.

  2. برای افزایش دقت برش‌ها هم کافی است چوب را به میز کار گیره کنید.

  3. هنگام کار با اره فارسی بر حتما از تجهیزات ایمنی مثل عینک، دستکش و گوش‌گیر استفاده کنید.

  4. بریدن قطعات کوچک با اره فارسی بر نیاز به تکنیک‌های خاص دارد.

  5. برای مثال وقتی می‌خواهید روی قطعات کوچک‌تر از ۸ اینچ برش اریب بزنید،

  6. باید برش را از قطعه‌ بلندتر بزنید تا انگشتان‌تان از تیغ اره فاصله داشته باشد.

  7. به طور کلی باید انگشتان‌تان را در محدوده ایمن تیغ اره نگه دارید.

  8. اگر در بین انواع اره رومیزی بخواهیم دو مورد اساسی برای هر کارگاه نجاری را نام ببریم، قطعا اره فارسی بر و اره رومیزی خواهند بود

 

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *